Ezt olvasta már?

0

Utolsó perces góllal jutott ki az Eb-re a magyar válogatott

Drámai végjátékot követően 2-2-es döntetlent játszott a magyar labdarúgó-válogatott Bulgária ellen, az egy pontnak köszönhetően pedig biztossá vált a jövő évi Eb-részvétel.

Az előző napok hercehurcáját látva egy kisebb csodának számított, hogy csütörtökön mérkőzést rendeztek Szófiában, de ezzel biztossá vált, hogy a saját kezünkben van a sorsunk, és nem kell a bolgárok kizárása miatt számolgatnunk.

Kemény sérüléshullám sújtja a válogatottat, ami miatt előzetesen azért aggódhattunk, hiszen hosszú ideje küzd sérüléssel Willi Orbán, a legutóbbi hetekben pedig sajnos bővült a lista, ugyanis előbb Varga Barnabás dőlt ki hosszabb időre, majd Sallai Roland combjában szakadt el az izom a Topolya elleni Európa Liga-mérkőzésen.

Az viszont bizakodásra adhatott okot, hogy a bolgár futball nem a legszebb napjait éli, idén még egyetlen meccset sem sikerült nyerniük, legutóbb hazai pályán Litvániától is kikaptak 2-0-ra, aminek köszönhetően jelenleg a csoport utolsó helyén állnak két ponttal.

Azonban nem vehettük félvállról az összecsapást, hiszen láttuk Litvánia ellen, hogy a magyar válogatott is tud rosszul játszani. Akkor komoly erőfeszítésbe került visszajönni kétgólos hátrányból, és még egyszer ez nem fordulhatott elő, ezt megígérte Marco Rossi is.


A két együttes a selejtezősorozat első mérkőzésén csapott össze egymással, és akkor nem volt kérdés, ki hagyja el győztesen a pályát, hiszen már az első félidőben eldőlt a találkozó. A 7. percben Vécsei Bálint kezdte meg a gólgyártást, majd szűk 20 perccel később Szoboszlai is betalált, a 3-0-s végeredményt pedig Ádám Martin állította be.

Ádám Martin pedig most is lehetőséget kapott a szövetségi kapitánytól, amit már a 10. percben meg is hálált. Szoboszlai Dominik szabadrúgására érkezett remekül, közvetlen közelről pedig már nem hibázott.

A jó kezdés után visszavettek a tempóból a fiúk, aminek meg is lett a böjtje, a 24. minutumban némileg váratlanul Delev révén egyenlítettek a bolgárok. Nem sokkal később aztán emberhátrányba kerültek a hazaiak, Antov a második sárgája után mehetett idő előtt zuhanyozni.

Pár perccel később Botka buktatását követően újra villant a piros, némi VAR-ozás után azonban visszavonta korábbi ítéletét a lengyel játékvezető. A piros lap a szokásosnál többször került elő, sajnos a második játékrészben ezt a saját bőrünkön is megtapasztaltuk, amikor Kerkez Milos is kiállt.

Nem tudtunk tehát élni az emberelőnyünkkel, sőt, a kihagyott helyzetek megbosszulták önmagukat, a 78. percben büntetőhöz jutottak a hazaiak. A labdához Kiril Despodov állt oda, aki magabiztosan értékesítette a megítélt tizenegyest, Dibusznak esélye sem volt.

Az utolsó percekben óriási fölényben játszott a magyar együttes, főleg Szoboszlai pontrúgásai okoztak némi veszélyt a bolgár kapu előtt. Az utolsó másodpercben aztán jókora hazai segítséggel sikerült kiegyenlítenünk, a Liverpool játékosának felívelését Alex Petkov csúsztatta a saját kapujába.

A döntetlennek köszönhetően matematikailag is eldőlt, hogy Magyarország ott lesz a 2024-es németországi kontinensviadalon, a harmadik helyezett Montenegró ugyanis behozhatatlan hátrányba került.

A magyarok számára azonban nem lesz tétnélküli az utolsó találkozó, hiszen a csoportelsőségért továbbra is nagy a csata, a mieink jelenleg két ponttal előzik meg a szerbeket, így Montenegró ellen legalább egy pontot kell szereznünk, hogy mi végezzünk a G jelű ötös élén.

A címlapképen a magyar csapat tagjainak gólöröme a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők kilencedik fordulójában, a G csoportban játszott Bulgária – Magyarország mérkőzésen a szófiai Vaszil Levszki Nemzeti Stadionban 2023. november 16-án. A találkozó 2-2-es döntetetlennel végződött, a magyar válogatott kijutott a jövő évi Európa-bajnokságra.

MTI







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Új felhívások a Horizont Európa „Digitális gazdaság, ipar és világűr” klaszterében

Az Európai Bizottság a Horizont Európa program „Digitális gazdaság, ipar és világűr” klasztere keretében két új pályázati...

Opellel tolta a havat dorogi hős, de a rendőrök azért megbüntették

Dorogon egy fiatal férfi megelégelte, hogy nem takarítják el a havat az utakról, ezért egy Opel Corsát alakított át rögtönzött...

Károly brutális mondattal alázta meg Dianát: a hercegné zokogott, sosem tudta megbocsátani, amit férje mondott neki

A hercegné teljesen összeomlott, amikor férje, az akkor még csupán hercegi rangot viselő Károly egy vita során olyan mondatot vágott...

A 91. percben, emberhátrányban szerzett góllal menekültek meg Schäfer Andrásék

Az első félidőben ritkán látható okok miatt kellett megszakítani a játékot.

Soha ne nyomd ki a rejtett számot, a csalók erre játszanak. Mutatjuk, mit kell tenned

Hetente támadnak a kéretlen telefonok: hol agresszív telefonos értékesítés, hol pénzlehúzásnak álcázott trükk.

Egy demenciával élő asszony rövid időre felismerte a férjét az esküvőn, amikor az énekelt neki

Egy amerikai családi esküvőn olyan pillanatnak lehettek tanúi a résztvevők, ami ritka és szívszorító módon mutatta meg, milyen ereje...

0

Sport

Döbbenet. Másodosztályú pofozógép ejtette ki a Real Madridot

Pedig az edzőt váltó királyi gárda úgy festett, hogy kiharcolja a hosszabbítást a nyolcaddöntőben.

Az új edző első meccsén a Real Madrid kiesett a Király-kupából

Nem indult jól az Arbeloa-korszak Madridban.

Gyalázatosan focizgatott a Real Madrid Xabi Alonso kirúgása után, világraszóló égés lett belőle

Álvaro Arbeola debütálása borzalmas lett a másodosztályú csapat ellen.

Arbeloa szerint őt kell hibáztatni a Real Madrid vereségéért

Vezetőedzőként vereséggel debütált a Real Madrid kispadján, de nem fél a kudarctól Alvaro Arbeloa.

Lionel Messi 1,4 milliárd eurós ajánlatot kapott

Rijádban továbbra sem tettek le az argentin klasszis megszerzéséről.

Nem csalás, nem ámítás, Milák Kristófot látták úszni a Duna Arénában, és még köszönt is

Kétszeres olimpiai bajnokunk egyelőre 45 perceket „úszkál”, de még van három hónapja.

Varga Barnabás egykori klubtársa gyönyörű és röhejes góllal okozta a Real Madrid vesztét

Jefté Betancor 23 évesen abba akarta hagyni a futballt, 32 évesen megfricskázta a világ legértékesebb futballklubját.

Hajnal Tamás elmondta, jelenleg mi a prioritás a Fradinál

Hajnal Tamás sportigazgató arról beszélt, hogy jelenleg mi a prioritás a Ferencvárosnál.

Miskolcról Iránba igazol a négyszeres magyar válogatott szélső

Már az utódja is megvan az NB I-es klubnál.

Bulvár

Rendkívüli rendelet, ingyenesen osztogatja ezt az állam: március 15-ig kérheted

A hideg időre hivatkozva lépett hatályba a kormányrendelet.

Újra megyék lesznek a vármegyékből, itt a rendkívüli terv, ekkor változhat meg minden azonnal?

Egyre több jel utal arra, hogy a politikai térkép átrendeződésével a magyar közigazgatás egyik legvitatottabb szimbolikus újítása is a múlté válhat.

László Csaba: Nem lepődnék meg, ha a kormány a választások előtt odaadná a teljes 14. havi nyugdíjat

A volt pénzügyminiszter, közgazdász, egyetemi tanár a január 14-ei élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 90. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Pod

Debreceni milliárdos Sulyok Tamásnak: „szégyellje magát!”

Felföldi József nyílt levélben üzent az államfőnek.

Új tervvel állt elő Orbán Viktor a választások előtt, már nem konzultál

Petíció elindítását jelentette be a kormányfő a „brüsszeli háborús terv” finanszírozása ellen a Facebook-oldalára feltöltött szerdai videójában.

Megindultak a katonák Grönlandra

Több európai ország – köztük Franciaország, Németország, Svédország és Norvégia – katonái indultak Grönlandra a Dániához tartozó sziget biztonságának megerősítése céljából csütörtökön induló, Arct

Kiszivárgott a brüsszeli haditerv, titokban befagyasztották a magyar aktákat, kiderült, mire vár valójában Ursula von der Leyen

Olyan titkos haditerv szivárgott ki az Európai Bizottság folyosóiról, ami fenekestül felforgathatja az áprilisi választásokat.

Erre a kereskedők sem voltak felkészülve: Schmuck Andor váratlan húzással rukkolt elő a Kincsvadászok VIP forgatásán

Jövő szombaton vetíti majd a televízió a Kincsvadászok VIP azon részét, melyben a tavaly elhunyt politikus és közéleti személyiség, Schmuck Andor is feltűnt.

Összeállnak a kormánypárt ellen, új pártot hív életre két ellenzéki tömörülés

A kormányban a politikai döntéshozatal egyre hangsúlyosabban a jobboldalra hajlott, ezért a centrizmust erősítené a két formáció a pártalapítással.

Brüsszel aggódik, Orbán számol: épp a választások előtt nyílhat meg az uniós pénzcsap

A Magyarországnak folyósítandó védelmi pénzekről vitázik pár nap múlva az Európai Parlament. Az uniós képviselők egy része attól tart, hogy a választások előtt érkező pénzt Orbán Viktor felhasználhatja a ka

0