Ezt olvasta már?

0

Újabb civileket képeznek ki a mentősök újraélesztésre

Újabb civilek tanulták meg az újraélesztés menetét a kaposvári mentőállomáson. A Hősképzés elnevezésű programban mentősök mutatták be, hogyan kell másokon segíteni.

„Fontos, hogy megnézzük, a betegnek van-e légzése?” – Ez az első lépés, amit egy eszméletlen embernél meg kell vizsgálni –mondta a hősképzésen Nagy Márton, a kaposvári mentőállomás mentőtechnikusa. – Minden hónap utolsó hétfőjén szervezünk képzéseket civileknek, bár arra is volt már példa, hogy egy orvos tért be hozzánk felfrissíteni a tudását. Az érdeklődők megtanulhatják a helyes mellkas-kompressziót. Ezt egyébként harmincszor kell megismételni majd kétszer befújni a levegőt az orron keresztül. Ezt addig kell csinálni, amíg nem érkezik meg a mentő a helyszínre – fogalmazott Nagy Márton.

– Múltkor a Balatonon részese voltam egy újraélesztésnek. Egy civil ugyanis megmentette társa életét. Amire odaértem, illetve kiérkezett a mentő, addigra a sérült már eszméleténél volt – mondta Nagy Márton. – Azt tapasztaljuk, hogy aki eljön ide a képzésre és kipróbálja a bábún az újraélesztést, az a valóságban sokkal bátrabban segít másokon – tette hozzá a mentős.

Vajdáné Maklári Ivett lányával érkezett a hősképzésre. – Azért jöttünk el, mert a családunkban történt egy újraélesztés – mondta. – Egyik rokonunknak kosárlabdázás közben megállt a szíve, a játékvezető élesztette újra. Akkor megfogadtam, hogyha egyszer indul egy életmentő képzés mindenképpen elmegyek rá. Van egyébként némi ismeretem erről, mert nagyon régen voltam vöröskeresztes alapképzésen, de már sokat felejtettem – tette hozzá.

Az újraélesztés egyébként érdemes elsajátítani mindenkinek, hiszen országosan csaknem 6000 keringésmegállás történik évente. Az időben elkezdett mellkaskompresszió azonban segíthet. Ha két percen belül megkezdjük, akkor hatvan százalék esély van a túlélésre.

Önkénteseket keresnek

Az Országos Mentőszolgálat önkéntesképzést indít 18 és 22 év közötti fiataloknak, azért, hogy népszerűsítse az egészségügyi pályát. A képzésre országosan még 49 szabad hely van, ezekre várják a jelentkezőket. A féléves képzésen az önkéntesek mentőápolói ismeretet sajátíthatnak el, idegen nyelvi órákon vehetnek részt, valamint szakmai felügyelet mellett különböző munkafolyamatokba kapcsolódhatnak be. A képzésre olyanok jelentkezését várják, akik már befejezték a középiskolát és nincs tanulói, illetve munkaviszonyuk. Jelentkezni a toborzas.mentok.hu oldalon lehet.

Forrás: sonline.hu







0
0
0

hírek innen, onnan

Trumpék bejelentették a gazdasági száműzetés műveletet

Irán teljes globális elszigeteléséről szóló gazdasági intézkedések sorát jelentette be az amerikai pénzügyminiszter.

Bejelentette az USA Irán egyik legnagyobb rémálmát – jönnek a részletek

Az Egyesült Államok teljes gazdasági elszigetelésre törekszik Teherán ellen, kiemelten célba véve az iráni kőolajkereskedelmet.

Magas forgalom mellett emelkedett, történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 2700,47 pontos, 1,82 százalékos emelkedéssel, 151 360,28 ponton, történelmi csúcson zárt...

„Hónapról hónapra ugyanazt keresem, a két csíkot a teszten”

Hónapról hónapra ugyanazok a gondosan időzített szertartások: hormoninjekciók, ultrahangok, várakozás és remény. Közben megy tovább az...

Amerika Irán globális elszigeteléséről szóló szankciókat jelentett be

Gyakorlatilag senki nem üzletelhet Iránnal vagy irániakkal.

Visszalép a vagyonvisszaszerzési hivatal elnökjelöltségétől Jancsics Dávid

Szerinte egy kérlelhetetlen pitbull kell a szervezet élére. 

Elszabadult az erőszak a jól ismert európai fővárosban, még a rendőrőrsre is rálőttek

Két újabb lövöldözés zajlott le hétfő reggel a belga fővárosban, egy ember megsebesült, két gyanúsítottat őrizetbe vettek -...

Kínában már robotok válogatják a csomagokat - Veszélybe kerülhetnek a fiatalok

Egy év alatt ötszörösére nőtt a mesterséges intelligencia használata a kínai iparban, ami veszélybe sodorhatja a fiatalok munkahelyeit.

Kétkezi munkából él a ValóVilág egykori rasztahajú győztese, VV Kriszti

VV Kriszti két éve nem iszik alkoholt, és kétkezi munkából él: elegáns kalapkészítőnek állt a ValóVilág 11. évadának győztese.

0

Sport

Hiába a gól, Szoboszlai Dominik kegyetlen kritikával szembesült - "Túl laza, összetört..."

A Liverpool FC magyar szupersztárja az utolsó pillanatban mentette meg a csapata becsületét.

Jogi lépéseket tett Kubatov Gábor Kele Jánossal szemben, aztán furcsa dolgok történtek

Egyik nagy kérdés, hogy igazolható-e 11 milliárdnyi adófizetői pénz.

Tévedésből átszúrták a magyar tinizseni tüdejét

Az orvosi műhiba miatt mentőt kellett hívni hozzá.

Szoboszlai Dominik a Liverpool egyik legjobbja volt, az ilyen tizenegyeshez kötélidegek kellenek

Csak a legnagyobbak képesek így felvarrni a labdát a pipába.

Még Zlatan Ibrahimović is reagált Haaland új hajára: „Mi a f*szt csináltál?”

Zlatan Ibrahimovic, Guardiola és Grealish is elképedt Erling Haaland új frizuráján. A norvég csatár levágatta a haját a Premier League szezonrajtja előtt.

Gólzápor Elchében: szürreális kezdőcsapattal mészárolt a Barcelona

Megvan Hansi Flick új centere, végig a szeme előtt volt.

Csúnyán égett a világ legjobb csapata, de a szünetben érkezett a megmentő

A világbajnokság hőse csereként beállva parádézott.

A Fradi El-ellenfele Szalah után újabb BL-győztest igazol

A szaúdi ligából érkezik a középpályás.

Hajnal Tamás, a Ferencváros sportigazgatója perrel fenyegeti Mini Menottit, amiért a klubot kritizálta

Jeles sztárügyvédek már felajánlották Kiss László védelmét.

Bulvár

Rendkívüli kormánybejelentéssel indult a hétfő – a leváltott Orbán-kormány helyett ezt is megcsinálja a Tisza

Fontos mérföldkőhöz érkezett a Gubacsi híd ügye: Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter bejelentése szerint aláírta az új hídszerkezet és a hozzá kapcsolódó vágányhálózat megépítésére vonat

Durva támadás érte az utcán Tóth Elizabethet, Magyar Pétert okolják a történtekért

Tóth Elizabeth azt állítja, hogy két férfi felismerte Budapest belvárosában, majd egy piros folyadékkal leöntötték és trágár politikai sértéseket kiabáltak neki.

Figyelem, holnap hajnali 1 órától Magyarországon nem fogjuk tudni igénybe venni az OTP számos funkcióját

A bank tájékoztatása szerint fejlesztési munkálatok miatt mintegy másfél óráig nem lesz elérhető a kártyás fizetési rendszer.

158 millió forint a Rogán-minisztériumtól, több mint 5 milliárdos bevétel: honnan van a Twn.hu pénze?

A bulvárlapot kiadó Top News Hungary Kft. tulajdonosai Sarka Kata, és az exminiszter volt felesége, Rogán-Szendrei Cecília.

Szívszorító búcsú vár Archie-ra: nem mindenki költözhet Harryékkel

Harry herceg és Meghan hercegné hat év után visszaköltöznek Nagy-Britanniába, ám döntésük Archie és Lilibet számára komoly érzelmi veszteséggel járhat.

Megfejthették a Biblia egyik legnagyobb rejtélyét - A kutatók meg vannak győződve róla, hogy megtalálták Noé bárkáját

Különleges radaros vizsgálatokkal tártak fel rejtélyes anomáliákat a törökországi Ararát-hegy közelében. Vajon tényleg Noé bárkájának maradványait rejti a mély?

Menczer Tamás: Kövér László és Kőszegi Krisztián eseténél valaki bunkó volt. Nem Kövér László volt az

A fideszes politikus szerint a kézfogásnak megvannak az alapvető szabályai, és sosem késő megtanulni őket.

Forsthoffer Ágnes: Ki akartak küldeni az épületből, amikor Kövér bejött elbúcsúzni az állománytól

A kézfogás elmaradása kellemetlen emlékeket idézett benne Kövér Lászlóról.

Kik nem kapnak nyugdíjemelést?

Bár a jogszabályok alapján minden év elején jár az inflációkövető korrekció, léteznek olyan helyzetek, amikor valaki kimarad a rendes januári nyugdíjemelésből.  

Hadházy Ákos: 364 millióért hirdeti a luxuslakását a Rómaifürdőn „a bukott fideszes gengszter” exfelesége

A volt képviselő szerint két lakás egybenyitásával kapták meg a 166 négyzetméteres alapterületet.

Csukd be az ablakot estére: 63 településre adott ki figyelmeztetést a katasztrófavédelem

Figyelmeztetést adott ki az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, mivel az augusztus 24–30. közötti időszakban összesen öt vármegye 63 településén végeznek szúnyoggyérítést.

0