Ezt olvasta már?


Pécsi paralimpikonnal készített filmet az Unicum - videó

Egy megható és egyben felemelő videó készült a pécsi Sors Tamás többszörös paralimpiai bajnokról, amelyet tegnap mutattak be a Zwack Unicum Múzeumban.

2017 nyara a vizes sportokról, a vízről szól és ezúttal a Zwack Unicum is ehhez a témához kapcsolódik, mégpedig úgy, hogy hű marad a márka a már évtizedek óta jelmondatának számító „Csak pozitívan!” üzenetéhez. Egy olyan történetet, életutat mutat be, amely példaként szolgálhat minden embernek, aki céljainak eléréséhez motivációt keres. Sors Tamás nemcsak szavakkal, de tettekkel is bizonyíthatja, hogy az életben az a legfontosabb, hogy bízzunk magunkban és a kitűzött céljainkért nap, mint nap keményen megdolgozzunk. Tamás – bár nehezített pályán indult - soha nem érezte úgy, hogy testi fogyatékossága miatt lemarad valamiről vagy nem tud teljes életet élni. Sors Tamás többszörös paralimpiai, világ- és Európa-bajnok úszó az élő példa arra, hogy pozitív hozzáállással, elszántsággal és kemény munkával mennyi mindent el lehet érni.

A Zwack Unicum 2010 óta minden tavasszal új limitált palackkal jelenik meg, amelyek minden évben az adott időszak aktualitásaihoz kapcsolódnak. A tavalyi évben Puskás palackkal debütált a márka, előtte a márka 225 éves évfordulóját ünnepelték a limitált üvegen, de volt már focilabda alakú Unicum is. Ebben az évben a víz témájához kapcsolódva az Unicum palackjára a mára már ikonikussá vált Vizesember képe került. A több, mint 100 éves plakátfigurát Pachl Viktornak tulajdonítják, aki egy 1905-1909 között zajló országos pályázat nyerteseként kapta a kép tervezésére a megbízást. A 20. század elején Budapest utcái is ezzel a plakáttal voltak tele, azóta pedig hosszú utat járt be és mára már igazi ikonná vált, mely egybeforrt az Unicum márkával.

Azonban nem a palack az egyetlen meglepetés, amellyel az Unicum elindította a nyarat. A márka egy egyedülálló filmet készített, amely nemcsak a vizes sportokhoz, de az Unicum egyik legfontosabb üzenetéhez, a „Csak pozitívan!” jelmondathoz is kapcsolódik. Zwack Sándor a filmet bemutató sajtóeseményen elmondta, Sors Tamás az az ember, aki az elmúlt 10 évben töretlenül hitt önmagában, mindvégig kitartott azért, hogy megvalósítsa álmait. Ez pedig minden embernek erőt adhat ahhoz, hogy a maguk elé kitűzött cél elérésért nap, mint nap megküzdjenek.

A helyszínen a film rendezője, Kocsis Ágnes elmondta, hogy ezúttal nem egy reklámfilmet készítettek, hanem lényegében egy 90 másodperces játékfilmet, amely Sors Tamás karrierjének csúcspontjait és nehézségeit mutatja be, majd hozzátette: „Úgy érezzük, nagy szükség van a pozitív, inspiráló történetekre, hiszen mi magyarok hajlamosak vagyunk a borúlátásra. Sors Tamás élettörténete motivációt adhat mindazoknak, akik az élet kisebb-nagyobb problémáival szembesülve esetleg megfutamodnának. Megmutatjuk azt, hogy legtöbbünk kihívásaihoz képest Tamás látszólag sokkal nehezebb helyzetből indult, de kitartással, szorgalommal és pozitív életszemlélettel olyan nagy dolgokat ért el, amiről mi nem is álmodunk”.

Az eseményen Sors Tamással Szujó Zoltán sportriporter beszélgetett, a résztvevők pedig megismerhették, hogy Tamás hogyan küzdött paralimpiáról paralimpiára a csúcsteljesítmények eléréséért. Tamás elmondta, hogy természetesen nála is voltak mélypontok, nehéz volt egy-egy négyéves ciklusban végig motiváltnak maradni, de amikor edzett, mindig az az egy perc járt az eszében, amikor majd a paralimpián teljesítenie kell. Tamás azt is kiemelte, hogy nem volt még alkalma korábban ilyen nagyívű kampányban részt venni, az pedig külön megtiszteltetés volt neki, hogy a forgatások során a Duna Arénában úszhatott. Majd hozzátette: „A parasportolóknak nagyon kevés olyan lehetőség adatik meg, hogy egy ekkora vállalat mellénk álljon, ráadásul egy ilyen nemes céllal, ezért még nagyobb öröm, hogy a Zwack Unicum megtalált és felkért erre a feladatra. Igyekszem úgy élni a lehetőséggel, hogy ezzel parasportoló társaim ismertségét és elismertségét is erősítsem”.

A beszélgetés során az is kiderült, hogy – bár paralimpián többet már nem indul - az uszodától nem tudott teljesen eltávolodni és újra versenyezni kezdett. 50 méter gyorson elindult a magyar bajnokságon is, az időeredménye alapján pedig bekerült a magyar válogatottba, így ott lesz a parasportolók Mexikói Világbajnokságán is.

A Nagoo reklámügynökség által készített film online felületeken lesz látható június 14-től és az alábbi linken érhető el: https://youtu.be/Foa7xuiqSUI

Azonban a filmről nemcsak a link segítségével tájékozódhatnak az érdeklődők, hiszen a limitált Zwack Unicum palack újdonsága, hogy egy speciális alkalmazásnak (LARA) köszönhetően azonnal megnyithatjuk a palackot scannelve a Sors Tamás filmet, melyet így telefonon is könnyedén megnézhetünk.







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

21 éves nő halt meg két plasztikai műtét után – szívrohamot kapott, majd beállt nála az agyhalál

Egy 21 éves nő, Maria Jose Torres Osorio életét vesztette, miután súlyos komplikációk léptek fel két plasztikai beavatkozást követően.

Mindenki a kukába dobja, pedig 22 karátos arany van benne: akár több százezer forintot is érhet

Egy svájci kutatócsoport jelentős előrelépést tett az elektronikai hulladék újrahasznosításában: vegyszerek nélkül sikerült 22...

Jó hírt kaptak a magyar villanyautósok

Jelentősen átalakul a hazai nyilvános villanyautó-töltés árazása: egyszerűbb rendszer, új tarifák és kedvezőbb éjszakai lehetőségek...

Machado azt állítja, átadta a Nobel-békedíját Trumpnak

Azt viszont nem árulta el, hogy az amerikai elnök elfogadta-e a díjat.

Súlyos veszély: Károsíthatja a tüdődet, ha te is így fűtesz

Az olcsó és kényelmes megoldások hosszú távon komoly légúti problémákat okozhatnak.

A Real után a Barcelona is szenvedett a Király-kupában

A címvédő azért nem járt olyan rosszul, mint a madridi csapat.

Félresikerült a céges buli. Reggel jöttem rá, hogy kivel is van viszonyom

Egy vidéki hotelben tartott céges karácsonyi buli indult ártatlan programnak, de egyetlen éjszaka elég volt ahhoz, hogy mindent felforgasson.

Elaltatta magát az FC Barcelona, a címvédő nyolcaddöntője őrült végjátékot hozott

A spanyol Király-kupa nyolcaddöntőjében a tűzzel játszottak a katalánok Santanderben.

Irodaházak Breeam és LEED pontszámának maximalizálása Falcon vízmentes piszoárral

A fenntarthatóság ma már nem csupán egy vállalati marketing húzás, ennek következményei kőkeményen, számokban mérhetőek. A modern...

A Barcelona elkerülte a Real-féle égést a spanyol Király-kupában

A hatalmas mezőnyfölény ellenére sokáig izgulhattak a katalán drukkerek...

Idősek otthonába került a nagybeteg csodálatos magyar legenda

Idősek otthonában lábadozik Rácz Lajos birkózó-legenda.

0

Sport

Arbeloa szerint őt kell hibáztatni a Real Madrid vereségéért

Vezetőedzőként vereséggel debütált a Real Madrid kispadján, de nem fél a kudarctól Alvaro Arbeloa.

Lionel Messi 1,4 milliárd eurós ajánlatot kapott

Rijádban továbbra sem tettek le az argentin klasszis megszerzéséről.

Nem csalás, nem ámítás, Milák Kristófot látták úszni a Duna Arénában, és még köszönt is

Kétszeres olimpiai bajnokunk egyelőre 45 perceket „úszkál”, de még van három hónapja.

Varga Barnabás egykori klubtársa gyönyörű és röhejes góllal okozta a Real Madrid vesztét

Jefté Betancor 23 évesen abba akarta hagyni a futballt, 32 évesen megfricskázta a világ legértékesebb futballklubját.

Hajnal Tamás elmondta, jelenleg mi a prioritás a Fradinál

Hajnal Tamás sportigazgató arról beszélt, hogy jelenleg mi a prioritás a Ferencvárosnál.

Miskolcról Iránba igazol a négyszeres magyar válogatott szélső

Már az utódja is megvan az NB I-es klubnál.

69 éve nem látott Eb-érmet nyert az orosz születésű páros Magyarországnak

Nagy Marianne és Nagy László 1957-es sikere óta nem történt ilyen.

Bulvár

Rendkívüli rendelet, ingyenesen osztogatja ezt az állam: március 15-ig kérheted

A hideg időre hivatkozva lépett hatályba a kormányrendelet.

Újra megyék lesznek a vármegyékből, itt a rendkívüli terv, ekkor változhat meg minden azonnal?

Egyre több jel utal arra, hogy a politikai térkép átrendeződésével a magyar közigazgatás egyik legvitatottabb szimbolikus újítása is a múlté válhat.

László Csaba: Nem lepődnék meg, ha a kormány a választások előtt odaadná a teljes 14. havi nyugdíjat

A volt pénzügyminiszter, közgazdász, egyetemi tanár a január 14-ei élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 90. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Pod

Debreceni milliárdos Sulyok Tamásnak: „szégyellje magát!”

Felföldi József nyílt levélben üzent az államfőnek.

Új tervvel állt elő Orbán Viktor a választások előtt, már nem konzultál

Petíció elindítását jelentette be a kormányfő a „brüsszeli háborús terv” finanszírozása ellen a Facebook-oldalára feltöltött szerdai videójában.

Megindultak a katonák Grönlandra

Több európai ország – köztük Franciaország, Németország, Svédország és Norvégia – katonái indultak Grönlandra a Dániához tartozó sziget biztonságának megerősítése céljából csütörtökön induló, Arct

Erre a kereskedők sem voltak felkészülve: Schmuck Andor váratlan húzással rukkolt elő a Kincsvadászok VIP forgatásán

Jövő szombaton vetíti majd a televízió a Kincsvadászok VIP azon részét, melyben a tavaly elhunyt politikus és közéleti személyiség, Schmuck Andor is feltűnt.

Kiszivárgott a brüsszeli haditerv, titokban befagyasztották a magyar aktákat, kiderült, mire vár valójában Ursula von der Leyen

Olyan titkos haditerv szivárgott ki az Európai Bizottság folyosóiról, ami fenekestül felforgathatja az áprilisi választásokat.

Összeállnak a kormánypárt ellen, új pártot hív életre két ellenzéki tömörülés

A kormányban a politikai döntéshozatal egyre hangsúlyosabban a jobboldalra hajlott, ezért a centrizmust erősítené a két formáció a pártalapítással.

Brüsszel aggódik, Orbán számol: épp a választások előtt nyílhat meg az uniós pénzcsap

A Magyarországnak folyósítandó védelmi pénzekről vitázik pár nap múlva az Európai Parlament. Az uniós képviselők egy része attól tart, hogy a választások előtt érkező pénzt Orbán Viktor felhasználhatja a ka

0