Ezt olvasta már?


Összeomlott a magyar lottónyertes: az adóhivatal vihet mindent

Úgy tűnik elveszítheti régi álmát a magyar lottónyertes házaspár, a cukrászdájuk gépeit már lefoglalta az adóhatóság.

 

 

Úgy tűnik elveszítheti régi álmát a magyar lottónyertes házaspár, a cukrászdájuk gépeit már lefoglalta az adóhatóság. Ugyan nem tudni, mi történt pontosan, az viszont kiderült, hogy adótartozás miatt vitték el az üzlethelység felszereléseit. Nem ők lennének egyébként az első lottónyertesek, akik mindenüket elveszítenék, számos esetben veszítették már el mindenüket lottónyertesek.

 

Adótartozás miatt foglalta le a NAV egy győri cukrászda berendezéseit. Az üzlethelységet az Skandináv lottón több mint 600 millió forintot kaszáló Andraschek házaspár üzemeltette eddig, most azonban kérdéses lett a cukrászda további sorsa - írja a Blikk.

 

Nem ők lennének az elsők, akik mindenüket elveszítik, korábban már több dokumentált eset is volt hasonlóra:

 

A 17 éves Jane Park az Egyesült Királyságban nyert 1 millió fontot (kb. 350 millió forint), azonban a nyeremény terhét nem tudta egyedül viselni, így visszaköltözött édesanyjához.

 

Bud Post 16 millió dollárt nyert még 1988-ban, a nyereményből azonban a családtagjai is részesülni akartak, nem is akár hogyan. A volt barátnője beperelte, a bátyja bérgyilkost fogadott a megölésére. Ekkora nyomás után talán nem is csoda, hogy egy évvel a nyertes számok megjátszása után már 1 millió dolláros tartozása volt a férfinek.

 

Nem járt sokkal jobban Willie Hurt sem, aki a 3 millió dolláros nyeremény átvétele után két évvel elvált, gyerekeit elvesztette. Persze ez csak még jobban megviselte pszichésen, öngyilkossággal próbálkozott, majd drogfüggő lett, amely a teljes nyereményét felemésztette.

 

1,3 millió dollárral lett gazdagabb Denise Rose, aki a nyertes számok kihúzása után csak 11 napot várt a válókereset benyújtásával. A férje nem tudott a nyereményről, két évvel később azonban rájött a turpisságra és beperelte a nőt, a bíróság pedig minden pénzt a volt férjnek ítélt.

 

Brutális, 315 millió dolláros nyereményt zsebelhetett be a texasi lottón Andrew Whittaker. Azt gondolhatnánk, hogy ennyi pénzt egész egyszerűen lehetetlen eltapsolni, a férfi azonban 4 év alatt folyamatosan kaszinókban játszotta el a pénzét.

 

Hogyan védheti ki a nyertes az elszegényedést?

 

A lottónyertesekre a nyeremény átvételekor igen nagy pszichológiai nyomás helyeződik, különösen, ha kiemelkedően magas összegről van szó. Ilyenkor általában több banknál érdemes számlát nyitni a főnyeremény tulajdonosának és ezekre kérni több részletben az összeget.

 

A bankoknál egyébként nemcsak a gazdagság miatt nem kell tartani a magas díjaktól, hanem azért sem, mert ekkora összegnél már az ügyfelek a privátbanki kategóriába kerülnek, ennek keretein belül pedig egyedi díjak és ajánlatok várják őket. A privát banki belépési limitek viszont eltérőek az egyes bankoknál, van ahol már 25 millió forint megtakarítástól is egyedi ajánlatokkal várnak minket és van, ahol ehhez 300 millió forintra van szükség.

pénzcentrum







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Drónveszély miatt lezárták München repülőterét

Káosz a bajor főváros légterében.

Zimány Linda: Most nem szívesen lennék terhes

A mindennapi félelmek miatt óvatosabban gondolkodik a családalapításról. Negyvenhez közel a biztonság fontosabb lett számára, miközben...

Kétszázmillió forintnyi Szép-kártyás összeget váltottak át készpénzre egy Facebook-csoportban

Húsz százalékos jutalékot kellett fizetni a tagoknak, És összesen hatezer tagja volt a csoportnak.

„Reggelre kirúgnak.” – megalázták a Fradi El-ellenfelének edzőjét

Sokkoló vereséget szenvedett a csapat hazai pályán.

A McLaren azonnali hatállyal kirúgta bajnokesélyes pilótáját

A Szingapúri Nagydíj előtt érkezett a váratlan bejelentés, a nagy rivális rögtön lecsaphat a versenyzőre.

Olasz alkatrészekkel dolgozik majd a szegedi BYD gyár

A kínai BYD Szegeden épülő összeszerelő üzemét jelentős arányban olasz beszállítók látják majd el alkatrészekkel. A várható...

Zelenszkij és a dán miniszterelnök is Orbán Viktort emlegette az EPC-csúcson

A koppenhágai találkozón arról beszélt az ukrán elnök: Orbán azért blokkolja Ukrajna uniós csatlakozását, mert kampányol.

Nagyon súlyos a helyzet – legalább 5 amerikai F-35-ös vadászgép jelent meg Venezuelánál

Újabb diplomáciai feszültség alakult ki az Egyesült Államok és Venezuela között, miután Caracas közölte, legalább öt amerikai...

Akkor és most: így néznek ki ma a Smallville sztárjai

A kétezres évek népszerű sorozata szokatlan megközelítésből mutatta be Superman, azaz Clark Kent ifjúkorát.

Autómentes szigetek, tengerparti szaunák – Avagy íme egy hibátlan úti cél egy kellemes őszi utazásra

Remek opció azoknak, akik szeretnék már most átélni, hogyan fest az utazás jövője

Olyat reklámoz Charles Leclerc, ami egyedülálló az egész világon

Limitált darabszámban készült és csak a legexkluzívabb helyeken kapható.

0

Sport

Érik a vb-botrány: az Egyesült Államok nem adott vízumot a kijutó nemzet több tagjának

A decemberi 5-i sorsoláson jelen állás szerint a szövetség elnöke és a kapitány sem vehetne részt.

Robbie Keane kérését megtagadták a sportszerűtlen belgák, a Genk fenyegeti a Fradit

A Ferencváros ma este a Genk ellen folytatja szereplését az Európa-ligában, az UEFA is készenlétben.

Modric csapattársa sokkot kapott: Nem tudom, hogyan csinálja, 40 éves…

Adrien Rabiot, a francia középpályás dicsérő szavakkal illette Luka Modricot, miután a Milan 2–1-re legyőzte a Napolit a San Siróban rendezett rangadón.

Így áll a Bajnokok Ligája tabellája jelenleg, óriási meglepetés van készülőben

A Fradit kiejtő Qarabag megdöbbenti a Bajnokok Ligája mezőnyét.

Bejelentették: Győrben folytatja az Inter korábbi védője

Hivatalos Facebook oldalán jelentette az ETO FC Győr, hogy a belga középhátvéd, Senna Miangue játékjogát is megszerezte.

A Roma edzője a három kihagyott büntetőről: „Ilyet még nem láttam”

Gian Piero Gasperini, az AS Roma vezetőedzője értékelte a látottakat, miután csapata vereséget szenvedett a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának második fordulójában.

Megbocsáthatatlan, ami a Fradi meccsén történt, katasztrófáról írnak a belgák

A magyarokat makacsnak tartó Genk edzője rendkívül bosszús volt, egy súlyos sérülés miatt is aggódhat.

Varga kihagyott büntetője is belefért, bravúrgyőzelmet aratott az FTC Belgiumban

Két forduló után négy ponttal áll a magyar rekordbajnok az Európa-ligában.

Lesújtó hírt kapott az éllovas Paks a Fradi elleni NB I-es rangadó előtt

A hétfői születésnapján még csapatával együtt edzett, majd megérkezett a lesújtó diagnózis.

A Barcelona 81 éves rekordot döntött meg a Paris Saint-Germain elleni vereség ellenére

Annak ellenére, hogy kikapott a Paris Saint-Germaintől, a Barcelona megdöntött egy hihetetlen, 81 éve fennálló rekordot.

Hosszú időre kidőlt a Liverpool alapembere, ami váratlan magyar esélyt hozhat el

Minden bizonnyal csak a novemberi válogatott szünet után térhet vissza megsérült futballista.

Kubatov Gábor a Fradi El-győzelme után: Genk zöld-fehér.

A Plzen elleni döntetlen után győzelemmel folytatta az Európa-liga 2025-2026-os idényét a Ferencváros, amely a belga Genk otthonában aratott 1–0-s győzelmet.

Bulvár

Vajúdó nők legviccesebb mondatai – Szülésznők mesélnek

A szülés csodálatos, de fájdalmas élmény, amely sokszor egészen váratlan dolgokat hoz ki a kismamákból. Szülésznők mesélnek arról, miket hallanak a vajúdó nők szájából.

Kimondta a nemet a legerősebbeknek – most távozik a Magyar Nemzeti Bank alelnöke

Kandrács Csaba elhagyja a jegybank kötelékét, de előtte még nyíltan beszélt mindenről.

Orbitális drágulás jön egy friss rendelet miatt: akár 80 százalékos is lehet az áremelkedés

A reklámhordozó papírok EPR-díja 114 százalékkal, a nyomdai papírok ára pedig 50-80 százalékkal emelkedik meg.

Rendkívüli, amit elloptak a románok Magyarországról, tömegével vitték ki az országból

Szinte hihetetlen, de több ezer értékes tárgyat vittek ki Magyarországról, ráadásul nem is titokban: tömegével szerelték le és pakolták össze.

Rendkívüli bejelentést tett a magyar kormány csütörtök reggel: „A helyzet súlyos”

Miniszterelnöki bejelentéssel indult a nap csütörtökön, mely egyúttal aggasztó képet is fest Európáról.

0