Ezt olvasta már?

0

Negyvenszer szúrt a gyilkos

A Kaposvári Járásbíróság csütörtökön délelőtt elrendelte az előzetes letartóztatását annak a férfinak, akit a Balatonföldváron történt kegyetlen emberölés gyanúja miatt vettek őrizetbe.

A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság sajtótájékoztatón számolt be a bűncselekmény körülményeiről. A rendelkezésre álló adatok szerint a 19 éves fiatalember 2017. április 18-án 18 óra körül Balatonföldváron az utcán egy kődarabbal többször fejen ütött, valamint késsel mintegy 40 alkalommal megszúrt egy férfit. A 19 éves fiatalembert gyanúsítottként hallgatták ki, aki részletes beismerő vallomást tett.

Szíjártó István rendőrezredes, SMRFK:
Több, mint 40 késszúrás, késtől származó szúrás érte a test különböző részeit, elsősorban a felsőtestet, illetve a koponyán olyan zúzott sérülések vannak, amelyek a halál bekövetkezését okozták.

Kegyetlen módon végzett áldozatával, G. Gáborral a gyilkosa - erről számoltak be a csütörtöki sajtótájékoztatón a Somogy Megyei Rendőrfőkapitányság illetékesei. A helyszíni vizsgálatok alapján arra következtettek, hogy valamilyen konfliktus áldozata lett az 52 éves férfi.

Szíjártó István rendőrezredes, SMRFK:
Ezért a nyomozás során az első verziónk az volt, hogy a sértett környezetében élő embereket, a munkavállalóit és az egyéb magánéleti környezetét kezdtük meg átvizsgálni. Ennek során jutottunk el F. István 19 éves látrányi lakoshoz, akit aztán az összegyűjtött személyi és tárgyi bizonyítékok alapján a lakásán elfogtunk, előállítottuk és gyanúsítottként hallgattuk ki.

A fiatalembert 4 óra alatt fogták el. A kihallgatás során kiderült, hogy az áldozat és a gyanúsított másfél éve ismerték egymást. F. István kezdetben biztonsági őrként dolgozott néhány hónapig G. Gábornál, ezt követően pedig a sértettnél végzett házkörüli munkákat. A legtöbb konfliktus a gyanúsított elmondása szerint abból adódott, hogy G. Gábor nem fizette ki az elvégzett munkát, és olykor tettleg is bántalmazta őt. A csütörtöki sajtótájékoztatón Szíjártó István rendőrezredes a gyilkosság napjáról is részletesen beszámolt F. István vallomása alapján.

Szíjártó István rendőrezredes, SMRFK:
18-án kedden reggel telefonon hívta fel az áldozat az elkövetőt, hogy este lesz nála egy rendezvény, ahol szükség van a segítségére, és Látrányban a buszmegállóban fogja felvenni. Ott körülbelül egy másfél órát várt a gyanúsított az áldozatra, majd amikor megérkezett, beszállt az x5-ös BMW-be, amellyel elmentek, ittak egy üdítőt, majd odaértek a sértett lakásához. Már az autóban kialakult egy szóbeli verbális konfliktus. Amikor ez odáig fajult, hogy amikor megálltak a ház előtt, az autóban az elkövető elővette a tulajdonában lévő kést és többször megszúrta az áldozatot.

Ezt követően pedig az autóból kiszállva is folytatódott a dulakodás, amikor is egy térburkoló kővel több alkalommal is lesújtott G. Gáborra. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy F.István beismerő vallomást tett, és az elfogás során együttműködött a rendőrséggel. Fiatal korára való tekintettel maximálisan 20 év fegyház vár a 19 éves férfira.

(Somogy TV, Híradó)







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Szijjártó Péter: megindult a repülőforgalom az iráni támadások után

Az éjszaka folyamán tovább folytatódtak az iráni csapások az Öböl-térség egészében. Több főváros is hangos volt a robbanásoktól,...

Hernádi Zsolt: Egy hónap alatt több mint 10 százalékkal emelkedett a kőolaj világpiaci ára

A Mol elnök-vezérigazgatója beszélt az iráni és az ukrajnai helyzetről is.

Vegyesen alakult a kedd reggel a forint számára

Vegyesen alakult a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

A Real Madrid edzője megtalálta a bűnbakot, játékosa tette szerinte elfogadhatatlan

Álvaro Arbeloa határozottan nyilatkozott a bajnoki címmel kapcsolatban.

Leborult Európa a Galatasaray magyar klasszisa előtt

Az Euroliga hivatalos szavazásán a magyar válogatott erőssége nagy elismerést kapott.

„Ki kellett volna állítani” – óriási a felháborodás a Real Madrid sztárja miatt

Térddel rúgta arcon az ellenfelét, mégis a pályán maradhatott.

A remeklő Messi újabb mérföldkőhöz ért

Az sem elképzelhető, hogy ebben a statisztikai mutatóban is ő lesz minden idők legjobbja.

Ilyen a kinézete a 83 éves Harrison Ford 22 évvel fiatalabb feleségének

Harrison Ford életműdíjat kapott: feleségével együtt ragyogtak a vörös szőnyegen.

Ebben a pillanatban jött a sokkoló bejelentés: rákkal küzd a színészlegenda

Közösségi oldalán osztotta meg a fájdalmas hírt.

Toporzékol és hisztizik: 3 csillagjegynek nem erőssége a türelem

Ők a legfafejűbb csillagjegyek, és ha valami nem úgy sül el, ahogy akarják, hát akkor annak mi isszuk meg a levét.

Olajválság 2.0? Hernádi szerint bármi megtörténhet

A Mol elnök-vezérigazgatója szerint ma igazából megjósolhatatlan az, hogy mi is fog történni, milyen hatása lesz a világpiacra a...

0

Sport

„Nincs mit mondanom...” – Arne Slot egyértelműen reagált Szoboszlai és Kerkez helyzetére

A Liverpool kedd este a sereghajtó Wolverhampton otthonában lép pályára a Premier League-ben.

Szoboszlai miatt a szakértők és a szurkolók is sokkot kaptak Angliában

A Liverpool magyar válogatott sztárja élete formájában futballozik.

Szoboszlai vagy Szalah? Döntöttek a Liverpool szurkolói, szoros verseny volt

A Bajnokok Ligájában a Liverpool a Galatasaray ellen lép majd pályára, de a szurkolók már előbbre is tekintenek.

Ha ez a terv megvalósul, a játékosok többet nem takarják el a szájukat

Gianluca Prestianni és Vinícius Júnior ügye nagy vihart kavart.

Az őrjöngő Vinícius Júniort le kellett fogni, balhé a Real Madrid kudarca után

A brazil sztár provokációjára visszavágott a győztes Getafe futballistája, dulakodás lett a vége.

Max Verstappenék döntése alapjaiban rengetheti meg az F1-es sikersorozat jövőjét

Megelégelték, hogy mindenhova követik őket a kamerák.

A Manchester United legendája Dubajból üzent: Srácok, ez a helyzet ijesztő.

A család tavaly költözött a luxusvárosba, az elmúlt napokban a pincében aludtak.

„Mekkora k..va szégyen.” Szabadesésben a Real Madrid, tüntetett a Bernabéu közönsége

Florentino Pérez klubelnök lemondását követelte a közönség.

Bulvár

Súlyos figyelmeztetés érkezett: Magyarország lehet az iráni konfliktus egyik legnagyobb vesztese Európában?

A hétvégén kirobbant közel-keleti konfliktus súlyos következményekkel járhat a térségben. Az ING Bank friss elemzése szerint Magyarország az egyik legnagyobb vesztes lehet.

Kipukkadt a háborús lufi, durván nekimentek a Fidesz kampányának

Orbán Viktor azt ígérte, hogy hétfő reggel bizonyítékokat mutat be a Barátság kőolajvezeték ukrajnai szakaszának állapota kapcsán.

Iráni zászlók lepték el Budapestet, brutális ami a főváros közepén történt

A politikai reakciók már az utca szintjén is megjelentek.

Horvát miniszterelnök: háromszor olcsóbban szállítanánk az olajat Magyarországra, mint a Barátság kőolajvezeték

Miközben Orbán Viktor miniszterelnök szerint műholdfelvételek bizonyítják, hogy nincs műszaki oka a Barátság vezeték blokkolásának.

Brutálisak Nostradamus jóslatai 2026-ra: kilátástalan háború kezdődik, a brit királyi család egyik tagja pedig meg fog halni

Nostradamus, a francia reneszánsz legendás alakja négysoros versszakokban írta meg jóslatait, melyek egy része a mai kor emberének éppúgy enigmatikusnak tűnik, mint a kortársak számára. Lássuk, mit jövendöl a 16. s

Ezt Magyarországon is kötelezően bevezeti az Európai Unió nyáron, és mindenki fizetését érintheti

Az Európai Unió működésének egyik alapvető célja, hogy a tagállamok között egységes, kiszámítható és átlátható jogi környezetet teremtsen. Most Magyarországon is új idők jönnek.

Rendkívüli bejelentés: Európai országot támadott meg Irán, megtörtént, amitől sokan féltek

Nikosz Hrisztodulidisz ciprusi elnök hivatalosan is megerősítette, hogy Irán dróntámadást hajtott végre a szigeten található brit légibázis ellen.

Súlyos. Agydaganatot okozhat ez a gyógyszer, ha folyamatosan szeded

Nagyon oda kell rá figyelni, ijesztőek a számok.

Forradalmi Gárda: Irán rakétacsapást mért Netanjahu hivatalára – Mi történik a Közel-Keleten?

Emelkedik az olajár, a légterek zárva, a világ légiforgalma akadozik – a Közel-Kelet válsága globális hatásokat idéz elő.

Ruszin-Szendi Romulusz: Szentkirályi Alexandra hirtelen minden területen táltos lett

A volt vezérkari főnök szerint nem lehet véletlen, hogy a budapesti Fidesz frakcióvezetője az orosz energia megvédésének fontosságáig jutott az iráni konfliktustól.

Ez lenne az új Hatvanpuszta? Hihetetlen, ami a 340 milliós projekt kerítése mögött rejtőzik

Amit most találtak Hatvanpuszta rejtett részén, az nem mindennapi látvány.

0