Ezt olvasta már?

0

Időközi önkormányzati választásokat tartottak, az eredmények itt

Vasárnap az ország több településén időközi önkormányzati választást tartottak. Az éjszaka folyamán megszülettek az eredmények.

 

MTI

Tiszacsege

 

Öt független jelölt közül Szeli Zoltánt választották meg 806 szavazattal Tiszacsege polgármesterévé a vasárnapi időközi önkormányzati választáson – közölte a Nemzeti Választási Iroda a valasztas.hu oldalon.

 

A jelenlegi polgármester, Fekete Gergő 686 szavazatot, a települést korábban nyolc évig irányító Szilágyi Sándor 439 voksot kapott. Kern Szilviára 29-en, Szántai Jánosra 12-en szavaztak.

 

Az egyéni listás képviselő választáson 36 jelölt indult, közülük hatan jutottak be a képviselő-testületbe.

 

A névjegyzékben szereplő 3778 szavazásra jogosult választópolgár közül 1976-an (52,3 százalék) vettek részt a voksoláson, 1972-en adtak le érvényes szavazatot.

Az időközi települési önkormányzati képviselő és polgármester választást azért kellett kiírni, mert a tavaly megválasztott testület feloszlott.

Balatonfűzfő

 

A független Szanyi Szilviát választották polgármesternek a vasárnapi időközi önkormányzati választáson a Veszprém megyei Balatonfűzfőn – közölte a Nemzeti Választási Iroda a valasztas.hu oldalon.

 

A tisztségért három független jelölt indult, közülük Szanyi Szilvia 1160, Gál Andrea 677, Bárdi-Farkas János 69 szavazatot kapott.

 

A névjegyzékben szereplő 3791 választópolgár közül 1922-en jelentek meg az időközi választáson, és 1906 érvényes szavazatot adtak le.

 

A választók a város képviselő-testületének tagjairól is döntöttek, a hat helyért 16 független jelölt indult.

 

A Veszprém megyei településen azért tartottak időközi önkormányzati választást, mert a képviselő-testület korábban kimondta a feloszlását.

Balatonszepezd

 

A független Biró Imrét választották polgármesternek a vasárnapi időközi önkormányzati választáson a Veszprém megyei Balatonszepezden – közölte a Nemzeti Választási Iroda a valasztas.hu oldalon.

 

A tisztségért négy független jelölt indult, közülük Biró Imre 119, Bocskov Petrov Jordán 113, Selmi Gábor 11, Szász Péter 3 szavazatot kapott.

 

A névjegyzékben szereplő 398 választópolgár közül 255-en jelentek meg az időközi választáson, és 246 érvényes szavazatot adtak le.

 

A választók a falu képviselő-testületének tagjairól is döntöttek, a négy helyért 13 független jelölt indult.

 

A Veszprém megyei településen azért tartottak időközi helyhatósági választást, mert a képviselő-testület korábban kimondta a feloszlását.

Szigliget

A független Balassa Dánielt választották polgármesternek a vasárnapi időközi önkormányzati választáson a Veszprém megyei Szigligeten – tájékoztatta a helyi választási iroda vezetője az MTI-t.

 

Lutár Mária elmondta: a tisztségért kilenc független jelölt indult, akik közül ketten – Baj József és Ulbert István – visszaléptek a jelöltségtől.

 

A hét független jelölt közül Balassa Dániel 351, Idrányi Péter 137, Pálfi Szabolcs 27, Kaszás Lajos Attiláné Kovács Edit 15, Zsezserán Jánosné 8, Páhy László 4, Mészáros Géza 3 szavazatot kapott.

 

A névjegyzékben szereplő 834 választópolgár közül 546-an jelentek meg az időközi választáson, és 545 érvényes szavazatot adtak le.

 

A választók a falu képviselő-testületének tagjairól is döntöttek, a négy helyért 23 független jelölt indult.

 

A Veszprém megyei településen azért tartottak időközi helyhatósági választást, mert a képviselő-testület korábban kimondta a feloszlását.

Bácsszentgyörgy

 

Illi Ferencet (független) választották a Bács-Kiskun megyei Bácsszentgyörgy polgármesterévé a vasárnapi időközi választáson – közölte az MTI-vel a Garával közös önkormányzati hivatal jegyzője.

 

Hódosné Süke Amália elmondta: Illi Ferenc 66 szavazatot szerzett, míg a szintén független Müller Józsefre 23-an voksoltak, érvénytelen szavazat nem volt.

 

A szavazóköri jegyzékben 135 választópolgár szerepelt, közülük 89-en jelentek meg a településen kijelölt egy szavazókörben.

 

A korábbi polgármester, a független Tóth János is jelöltette megát, de később visszalépett.

 

A községben képviselő-választást is tartottak, mandátumot a kilenc jelölt közül Bajai Zoltán, Szőnyi Zsolt, Barna István és Müller József szerzett.

 

Az időközi önkormányzati képviselő- és polgármester-választást azért kellett kiírni, mert a község tavaly megválasztott testülete július 30-án feloszlott.

Merenye

 

Regős Györgyöt (független) választották polgármesternek a vasárnap tartott időközi önkormányzati választáson a Baranya megyei Merenyén – közölte a nagydobszai közös hivatalhoz tartozó település jegyzője az MTI-vel.

 

Fitos Harri Gábor tájékoztatása szerint a Baranya megye nyugati határán, Szigetvár közelében fekvő település egyetlen szavazókörében a névjegyzékben szereplő 231 választópolgár közül 158-an voksoltak, egy választó érvénytelenül szavazott.

 

A két független polgármester-jelölt közül Regős György 119, Krapecz Ferenc 38 voksot kapott.

 

A választók a falu képviselő-testületének tagjairól is döntöttek, a négy helyért tíz független jelölt indult.

 

Az időközi választás megtartására azért volt szükség, mert a települést 2010 óta irányító független polgármester, Verkman István javaslatára a képviselő-testület nyáron feloszlott.

 







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Pánikolva menekültek az emberek: 5-ös erősségű földrengés rázta meg Isztambult, többen megsérültek

Ötös erősségű földrengés rázta meg csütörtökön Isztambult. Legalább 17 ember megsérült, több épület megrongálódott, és...

Már itt is vannak az MI-vel tervezett vírusok – ezt kell tudni róluk

A tudósok a bakteriofágoknak kiemelt szerepet szánnak az antibiotikum-rezisztencia elleni védekezésben, a mesterséges intelligencia által...

Tömegesen kerülhetnek bajba az Szép-kártyás ügyfelek

Figyelmeztetést adott ki az OTP Bank.

Ma ünnepeljük Helga és Gertrúd névnapját – ismerd meg személyiségüket.

2025. október 3-án Magyarországon a Helga és az Évald névnapját ünnepeljük.

Botrányos lépésre készül a Meta, beleolvasnak az üzenetekbe, hamarosan értesítik a felhasználókat 

A mesterséges intelligenciával derítik ki a vásárlói igényeket, az üzenetekbe is belepillantanak a Meta „gépei” Egyre több jel utal...

Sztrájkok bénítják meg Franciaországot földön és égen, még az Eiffel-torony is érintett

A múlt hónapban heves tiltakozások kezdődtek Franciaországban a politikai zűrzavar és a költségvetési tárgyalások közepette. Egy...

Tragédia a laborban: saját kísérlete követelte a tudós életét

Egyetlen csepp mérgező anyag végzett vele.

Téli hideg októberben – mikor lesz melegebb?

Hajnalban általában 2, 8 fok közé csökken a hőmérséklet, de a derült, szélcsendes, hidegre hajlamos helyeken gyenge fagy is valószínű.

Átrendeződött az élboly – Megjelent Az 50 leggazdagabb magyar listája

Egyetlen billiomos, hat dollármilliárdos és több mint harminc százmilliárdos Az 50 leggazdagabb magyar listáján.

0

Sport

Érik a vb-botrány: az Egyesült Államok nem adott vízumot a kijutó nemzet több tagjának

A decemberi 5-i sorsoláson jelen állás szerint a szövetség elnöke és a kapitány sem vehetne részt.

Az UEFA lesújthat a Genk–Fradi meccsen, rettegő családokról írnak a belgák

Két éve már volt balhé az FTC belgiumi mérkőzésén, az UEFA akkor feltételes büntetést szabott ki, ami most aktiválódhat.

Robbie Keane kérését megtagadták a sportszerűtlen belgák, a Genk fenyegeti a Fradit

A Ferencváros ma este a Genk ellen folytatja szereplését az Európa-ligában, az UEFA is készenlétben.

Modric csapattársa sokkot kapott: Nem tudom, hogyan csinálja, 40 éves…

Adrien Rabiot, a francia középpályás dicsérő szavakkal illette Luka Modricot, miután a Milan 2–1-re legyőzte a Napolit a San Siróban rendezett rangadón.

Így áll a Bajnokok Ligája tabellája jelenleg, óriási meglepetés van készülőben

A Fradit kiejtő Qarabag megdöbbenti a Bajnokok Ligája mezőnyét.

Bejelentették: Győrben folytatja az Inter korábbi védője

Hivatalos Facebook oldalán jelentette az ETO FC Győr, hogy a belga középhátvéd, Senna Miangue játékjogát is megszerezte.

A Barcelona 81 éves rekordot döntött meg a Paris Saint-Germain elleni vereség ellenére

Annak ellenére, hogy kikapott a Paris Saint-Germaintől, a Barcelona megdöntött egy hihetetlen, 81 éve fennálló rekordot.

Lesújtó hírt kapott az éllovas Paks a Fradi elleni NB I-es rangadó előtt

A hétfői születésnapján még csapatával együtt edzett, majd megérkezett a lesújtó diagnózis.

A Roma edzője a három kihagyott büntetőről: „Ilyet még nem láttam”

Gian Piero Gasperini, az AS Roma vezetőedzője értékelte a látottakat, miután csapata vereséget szenvedett a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának második fordulójában.

Hosszú időre kidőlt a Liverpool alapembere, ami váratlan magyar esélyt hozhat el

Minden bizonnyal csak a novemberi válogatott szünet után térhet vissza megsérült futballista.

Guardiola inkább befogta a száját, de Haaland bűnösnek kiáltotta ki a társát

Kétszer is vezetett a Monaco otthonában a City, ám végül csak 2-2-es döntetlenre futotta a manchesterieknek.

Bulvár

Vajúdó nők legviccesebb mondatai – Szülésznők mesélnek

A szülés csodálatos, de fájdalmas élmény, amely sokszor egészen váratlan dolgokat hoz ki a kismamákból. Szülésznők mesélnek arról, miket hallanak a vajúdó nők szájából.

Kimondta a nemet a legerősebbeknek – most távozik a Magyar Nemzeti Bank alelnöke

Kandrács Csaba elhagyja a jegybank kötelékét, de előtte még nyíltan beszélt mindenről.

Rendkívüli, amit elloptak a románok Magyarországról, tömegével vitték ki az országból

Szinte hihetetlen, de több ezer értékes tárgyat vittek ki Magyarországról, ráadásul nem is titokban: tömegével szerelték le és pakolták össze.

Orbitális drágulás jön egy friss rendelet miatt: akár 80 százalékos is lehet az áremelkedés

A reklámhordozó papírok EPR-díja 114 százalékkal, a nyomdai papírok ára pedig 50-80 százalékkal emelkedik meg.

Rendkívüli bejelentést tett a magyar kormány csütörtök reggel: „A helyzet súlyos”

Miniszterelnöki bejelentéssel indult a nap csütörtökön, mely egyúttal aggasztó képet is fest Európáról.

0