Ezt olvasta már?

0

Hármas céllal vág neki a Ferencváros az új labdarúgóidénynek

A Ferencváros labdarúgócsapata meg szeretné nyerni a bajnokságot, a nemzetközi kupában jól akar szerepelni, a vezetőség pedig ez utóbbival szoros összefüggésben arra kéri a szurkolókat, hogy a szabályokat betartva buzdítsák az együttest.

A következő idényre vonatkozó hármas célt Kubatov Gábor, az FTC elnöke fogalmazta meg szerdán sajtótájékoztatón, hangsúlyozva egyúttal, hogy bármilyen kihágás komoly büntetéseket vonhat maga után.

"Arra a kérdésre keressük a választ, hogy a Ferencváros tud-e megfelelően viselkedni a pályán és a lelátón is. Nagy utat jártunk be, ebben a dologban nagyon jól állunk, az a kérdés, hogy mindenki megértette-e, miről van szó. Nagyon komoly büntetések várhatnak ránk, ezt szeretnénk elkerülni" - mondta az elnök, emlékeztetve, hogy az európai szövetség az elmúlt években folyamatosan büntette a Ferencvárost. Kérdésre válaszolva úgy vélekedett, zárt kapus mérkőzés vagy kupából történő kizárás is következhet egy újabb fegyelmi ügy esetén.

"Az a fontos, hogy egy ember se csináljon semmit, ami az FTC-t vissza tudja vetni" - hangsúlyozta. - "Ha ilyen, akár egyetlen is történik, annak beláthatatlan következményei lehetnek."

Elárulta, hogy a nemzetközi mérkőzésekre szigorúbb beléptetési szabályt léptetnek érvénybe, nagyon komolyan ellenőrzik a molinókat.

"Csak Fradi- és nemzeti színű zászlóink lehetnek" - szögezte le, egyúttal arra kérte a szurkolókat, hogy "a sokat vitatott Fradi-karmozdulatot ne használják, mert az félreértésre ad okot".

Az intézkedésekre azért kerül sor, és Kubatov Gábor maga azért kezdeményezte a találkozót a sajtóval, hogy közreműködésével sikerüljön elejét venni a kihágásoknak.

"Azért tesszük ezt, mert egy győztes meccsből is lehet kudarc, akár egyetlen ember helytelen viselkedése miatt" - indokolta a lépéseket.

"Az elmúlt években szurkolóink megtanultak viselkedni néhány tíz, esetleg száz főnyi embertől eltekintve, de egy ember is sok, ha ostoba. Ha minket kitiltanak a nemzetközi kupából, itt minden összeomlik. Nem tudunk majd játékost igazolni" - vélekedett.

A Ferencváros az Európa Liga első selejtezőkörében az izraeli Makkabi Tel-Avivval mérkőzik meg, először jövő csütörtökön idehaza, majd egy hétre rá, idegenben.

A napokban visszavonult, 97-szeres válogatott Gera Zoltánt illetően Kubatov elmondta, bár aláírt szerződés még nincs, de a megállapodásuk értelmében a szakmai stáb tagjaként fog tevékenykedni. Technikai képzésekért, személyi képzésekért felelős edző lesz, amibe beletartozik a mérkőzésekre való egyéni felkészítés videoelemzésekkel.

A klubelnök úgy fogalmazott, hogy Geráról azért érdemes beszélni, ilyen körben is, mert az ő élettörténetén keresztül meg lehet érteni, miért érdemes sportolni.

"Nehéz gyerekkora volt, el is veszhetett volna, de nagyszerű labdarúgó lett belőle, egy igazi példakép. Ezért aztán minden jár neki" - mondta, s elárulta, hogy akár hosszabbítottak volna is vele, de Gera nem vállalta tovább a játékot.

Dzsudzsák Balázst illetően, akinek június végén lejárt a szerződése az Egyesült Arab Emírségekben az al-Vahdánál, Orosz Pál, az FTC Labdarúgó Zrt. vezérigazgatója kérdésre válaszolva úgy reagált:

"Nagyon tisztelem, kedvelem, nagyra tartom a pályafutását, kétéves szerződésünk van vele skyboxra, más nincsen".







0
0
0

hírek innen, onnan

Kisebbségi kormányzásra készül a szomszéd miniszterelnök

A Bukarestben kormányon lévő Nemzeti Liberális Párt (PNL) kisebbségi kormányzásra készül és nem fog újabb koalíciót kötni a...

Ordítja a háziorvosom: egy kanál ebből naponta, és a szíved erősebb lesz, mint valaha

Egyre többen fordulnak a természetes megoldások felé, amikor a szívük egészségének megőrzéséről van szó. A rohanó mindennapok, a...

Egy perce jött: megszületett Bangó Margit ükunokája, ilyen édes nevet kapott

Egy új élet érkezése mindig különleges pillanat, de amikor egy család több generációját is összeköti, az valóban felejthetetlen....

Vetőmagos támogatás a tehetségnek: Ösztöndíjat kapott a mosonmagyaróvári agrárhallgató

A RAGT Vetőmag Kft. és a Széchenyi István Egyetem összefogása révén újabb fiatal agrárszakember kapott elismerést.

Erre senki sem számított: mi történik a tojás árával?

Soha nem volt még ennyire vegyes a kép a hazai baromfiágazatban.

Kész, ennyi volt: Trump nem akarja meghosszabbítani a fegyverszünetet Iránnal, de van egy nagy terve

Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump a CNBC-nek adott interjút, amelyben kifejtette az álláspontját az Iránnal vívott háborúval...

Tacskókat a minisztériumokba: a kölyökkutyák imádják az iratdarálós kormányváltást

Ha már darálnak, adják nekik - kérik az állatmenhelyen.

Kelemen Hunorral egyeztetett Magyar Péter: „Egyetértettünk abban, hogy a múltat magunk mögött hagyjuk”

A Romániai Magyar Demokrata Szövetség elnöke megígérte, távol fogják tartani magukat a jövőben a magyar pártpolitikai küzdelmektől.

Vizsgálja az ügyészség a csádi katonai misszió ügyét

Az ügyészség most azt vizsgálja, hogy indítson-e nyomozást.

Így tanítsd meg a kutyád fegyelmezetten sétálni: a tiktoker lépésről-lépésre elmagyarázta

Türelem és kitartás kell ahhoz, hogy a kutyus jól viselkedjen melletted.

Az Artemis II űrhajósa iPhone-jával videózta le az űrből a Földet

Közösségi oldalán tette közzé a nem mindennapi felvételt.

0

Sport

Az MLSZ beverte a szöget a Fradi „koporsójába"

A szövetség válaszolt a vádra, miszerint szabálytalan góllal nyerték a rangadót a győriek.

Döntöttek a Real Madridnál: Két játékos van, aki érinthetetlen

Nagyon pörögnek a pletykák, a hírek azt követően, hogy a Real Madrid szezonjának érdemi része nagy valószínűséggel véget ért.

NB I: Megvan az MLSZ hivatalos válasza az ETO-Fradi vitatott góljára

Robbie Keane is vitatta, most reagált az MLSZ az ETO-Fradi nagy port kavart góljára.

Nyakát törte egy futballmérkőzés közben Jürgen Klinsmann fia

Az olasz másodosztályban szereplő kapust azonnal kórházba szállították.

Nem az MLSZ magyarajánlása okozhatja a Fradi vesztét

Robbie Keane szerint megoldhatatlan probléma volt a szabályozás betartása, de pont a Győr példája mutatja meg, mennyire nem.

Itt a fordulat: felülírták az MBH Bank csapatának kizárását.

A konstruktív együttműködés eredményeképp mégis indulhat az együttes.

Az első esélyt csúnyán elszúrta a Vasas, még harcolnia kell a feljutásért

Angyalföldön három éve várják a feljutást, de az ünneplésre még legalább egy hetet várniuk kell.

Küszöbön az átigazolási bomba: nyáron érkezhet a csúcsigazolás

A 2000-es évek kirakatcsapat egy nagyon fontos posztot oldhat meg szupersztár játékossal.

Sallai úgy kicsinálta a Bayern-játékost, hogy nem is kell már a Galatának

A szakmai stáb számára a magyar labdarúgó az ideális jobbhátvéd, ezért török lapértesülések szerint nem is tartják meg a Bayern Münchentől kölcsönvett játékost.

Trump utódjaként ünneplik, nyeregben volt, aztán váratlanul a falnak ütközött

Sokáig nem így nézett ki, de végül hétfőn érvényesült a papírforma.

Bulvár

Elindult a fideszes celebek rémálma, kijött a bojkott-lista

Ezek a celebek vannak bajban Magyarországon.

Soha nem látott mélységekbe süllyedt a Heti hetes, Majka Deák Dánielnek tett ajánlatot

Majka szívesen együttműködne Deák Dániellel, a kommentelők kegyetlen ítéletet mondtak.

Rendkívüli dolgot szúrtak ki a netezők Magyar Péter sajtótájékoztatóján, de van rá magyarázat

Magyar Péter egy elég érdekes dolgot csinált a nemzetközi sajtótájékoztatóján, és ez a kommentelőknek is feltűnt.

Kiürültek a boltok. Óriási mennyiséget vásároltunk belőle a hétvégén.

Itt a tavasz és vele a kerti munkák időszaka is. Hiába kellenek ugyanazok az eszközök, a legtöbben az utolsó pillanatokra hagyják ezek beszerzését, így van, amit rögtön el is kapkodtak a hétvégén!

Gáspár Evelinnek távoznia kell a külügyből, de nincs hová

Gáspár Evelin épphogy a Külügyminisztérium arca lett, már véget is ért a karrierje. Pedig az idősebbik Gáspár lány példája adott erőt a kisebbségben élőknek, hogy  tanulással Salgótarjánból is fel lehet zá

Hegedűs Zsolt elárulta az első reformot – Nagy változások lesznek az egészségügyben

Hétfőn hivatalosan is bejelentették, hogy dr. Hegedűs Zsolt lesz az újonnan megalakuló kormány egészségügyi minisztere. Mutatjuk, mit gondol a Magyar Orvosi Kamara a leendő egészségügyi miniszter alkalmasságáról

Hihetetlen dolgot tettek Magyar Péterrel Japánban, erre senki sem gondolt volna, mégis megtörtént

Senki nem számított arra, amit Japánban tettek Magyarország leendőbeli miniszterelnökével, a Tisza párt elnökével.

A belgyógyászok egyetértenek: ennyi séta kell 55 felett a vérnyomás csökkentéséhez

A rendszeres, mérsékelt intenzitású mozgás az egyik legegyszerűbb és legbiztonságosabb módja a vérnyomás, így a szív- és érrendszeri kockázatok csökkentésének.

Magyar Péter: még idén érkezik a nyugdíjemelés és megduplázzák a családi pótlékot

A leendő miniszterelnök szerint már augusztustól fizetnék az Iskolakezdési támogatást is.

Az MLSZ beverte a szöget a Fradi „koporsójába"

A szövetség válaszolt a vádra, miszerint szabálytalan góllal nyerték a rangadót a győriek.

Kiszivárgott, Magyar Péter mit mondott zárt ajtók mögött a Tisza képviselőinek

A leendő miniszterelnök elődje lehet az egészségügyi tárca egyik államtitkára.

Nem hitte el a nőgyógyász, mit használt a beteg síkosítóként: elképesztő esetek nődokiktól

Az orvosok egészen más szemmel látják az emberi testet, mint bárki más, de talán még közülük is kiemelkednek a nőgyógyászok.

0